loading...
سیگنال
سیگنال بازدید : 2488 شنبه 08 مهر 1402 نظرات (0)

خدمات سوئیت های این قسمت برج العرب شامل لوازم حمام، استفاده از پارک آبی وایلد وادی، جکوزی، سرویس پیشخدمت، 9 نوع بالش، کانسریج 24 ساعته و … هر تجربه در نوع خود منحصربهفرد است؛ زیرا در هر بازه زمانی حسوحال متفاوتی خواهید داشت.در داخل لانژ با راهپله بزرگ، پنجرههای کف تا سقف، مبلمان لوکس و آبنماهای شیک مواجه خواهید شد. برای بانوان، طبقهای اختصاصی شامل سالن بدنسازی مجهز، کمد و دسترسی به امکانات اسپا در نظر گرفته شده است.استخر و غذاخوری روفتاپ: بهشتی خلوت با پسزمینه فواره دبی را میتوانید در برج خلیفه تجربه کنید. همین طور لازم به ذکر است که انواع نوشیدنی ها در سالن اسکای برای مهمانان در نظر گرفته شده است. برج خلیفه 209 طبقه دارد که 46 طبقه آن زیر منار مخروطی قرار گرفته است. در زمان ساخت برج خلیفه و دیگر پروژههای عمرانی در دبی، بحران اقتصادی باعث شد که کارهای ساختوساز در آستانه تعطیلی قرار بگیرند. پیمانکاران دیگری که به ساخت برج کمک کردند، شامل گروه بلژیکی «Besix» و گروه امارتی «Arabtec» بودند؛ ضمن اینکه «شرکت ساختوساز ترنر» (Turner Construction Company) بهعنوان مدیر پروژه انتخاب شد.منبع عکس: سایت burjkhalifa.aeبرج خلیفه بهطور عمده توسط کارگرانی از جنوب آسیا ساخته شد که به گزارش دیدهبان حقوق بشر، در شرایط بسیار بدی زندگی میکردند و اغلب حقوقی به آنها داده نمیشد. در سال ۲۰۰۸ سرعت کار ساختوساز آسمانخراش بهدلیل بحران اقتصادی کاهش یافت و اگر این مشکلات مالی نبود، برج خلیفه احتمالا تا پایان سال ۲۰۰۸ تکمیل میشد. در نتیجه، بتنریزی تنها در طول شب انجام میشد و در تابستان از یخ برای خنککردن مخلوط بتن کمک میگرفتند.برج خلیفه چند طبقه است؟

Wrestling at the 2020 Summer Olympics - Men's freestyle 86 kg - Hassan Yazdani (IRI) (66) بهترین زمان بازدید از سکوهای تماشای برج خلیفه، صبح زود بین ساعت ۱۰ صبح تا ۱۲ ظهر و همین طور قبل از تعطیلی سکوها است که کمترین جمعیت برای بازدید حضور دارند.دبی در طول ماههای آوریل تا اکتبر (فروردین تا مهر) کمترین تعداد گردشگر را دارد و اگر میخواهید در زمان بازدید خود از برج خلیفه با ازدحام جمعیت و ایستادن در صف مواجه نشوید، برنامه سفر خود به دبی را برای این ماهها تنظیم کنید. آکواریوم دبی در 3 طبقه ساخته شده که برای بازدید از آن باید به مرکز خرید دبی مراجعه کنید. در واقع این جاذبه دیدنی در مرکز شهر دبی خودنمایی میکند؛ ناحیهای که در امتداد جاده شیخ زاید واقع شده و یکی از چندین منطقه شهر است که تعداد زیادی آسمانخراش را در خود جای داده است. برخی دیگر از حقایق مربوط به برج خلیفه عبارتاند از:- نمای خارجی برج از ۲۸ هزار و ۲۱۶ پنل شیشهای ساخته شده است که تمیزکاری آنها توسط یک تیم حرفهای ۳۶ نفره در مدتزمان حدود سه ماه انجام میشود.- آلومینیوم بهکاررفته در برج برابر با وزن پنج هواپیمای بوئینگ A380 است.- مصرف برق برج در ساعات اوج مصرف به ۵۰ مگاوات میرسد.- ارتفاع برج خلیفه دو برابر بیشتر از ساختمان امپایر استیت و سه برابر بیشتر از برج ایفل است.- اگر میلگردهای برج را پشت سر هم در یک خط قرار دهند، طول آنها بهاندازه فاصله تهران تا نیویورک میشود.- پارکینگ برج خلیفه برای ۲,۹۵۷ خودرو ظرفیت دارد.- مساحت کل بنای برج ۵۳۰ هزار متر مربع، مساحت بخش تجاری ۲۸ هزار متر مربع و مساحت فضای مسکونی ۱۷۰ هزار متر مربع است.- برج خلیفه رکورد پمپاژ بتن در بلندترین نقطه با ارتفاع ۶۰۵ متر را در اختیار دارد.- برج خلیفه روزانه ۲۵۰ هزار گالن آب مصرف میکند و برق مصرفی آن در روز معادل ۳۶۰ هزار لامپ ۱۰۰ وات است که بهطور همزمان روشن میشوند.- این برج یکی از بناهای کمیاب در جهان است که از آن میتوانید غروب خورشید را دوبار مشاهده کنید؛ یک بار از طبقه پایین و بار دیگر از طبقه ۱۴۸.- درهای برج خلیفه مجهز به سیستم ردیابی باد هستند که مشخص میکنند آیا بازکردن آنها امنیت دارد یا خیر.- پست برق برج خلیفه در طبقه ۱۵۵ قرار دارد که مرتفعترین در جهان محسوب میشود.- برج خلیفه درمجموع ۱۷,۰۰۰ در دارد و مجهز به آسانسور تخلیه اضطراری با طراحی منحصربهفرد در زمان آتشسوزی یا تهدیدهای امنیتی است.- ۱۰۰ طبقه اول آن در زمان بیسابقه ۱۰۹۳ روز ساخته شد که مساوی با ساخت یک طبقه در مدتزمان سه روز است.- برج خلیفه میتواند حداکثر ۳۵ هزار نفر (بهاندازه یک شهر کوچک) را در خود جای دهد.- باغهای زیبای برج خلیفه با گیاهانی آراسته شدهاند که با آبوهوای گرم شهر دبی سازگار هستند.

باید به اطلاع شما برسانیم که اگر قصد دارید از کل مجموعه لگولند دیدن کنید، ممکن است زمان کافی برای بازدید از پارک آبی لگولند را نداشته باشید. در این بخش سکویی وجود دارد که می توانید با کمک تلسکوپ کل شهر را زیر نظر داشته باشید. نکته جالب در مورد آکواریوم لاست چمبرز این است که شما فقط از پشت شیشه های آکواریوم به تماشای این حیوانات نمی پردازید بلکه اگر علاقه مند به شنا و غواصی باشید می توانید با تجهیزات مخصوص در آب شیرجه بزنید و کنار ماهی ها شنا کنید. به این ترتیب، بتنی با تراکم بالا و نفوذپذیری پایین مورد استفاده قرار گرفت. این موزه که به اختصار MOTF نیز نامیده میشود، طبق برنامهریزی سازندگان آن قرار بود در سال 2020 افتتاح شود؛ اما به دلیل همهگیری بیماری کرونا و اینکه پیشبینی میشد در این شرایط باز شدن موزه با استقبال خوبی مواجه نشود، باعث شد زمان افتتاحیه دو سال به تعویق بیفتد. به همین دلیل است که طبقات پایینتر از طبقه ۱۰۸ که شکل Y در آن بیشتر مشهود است، برای هتل و اقامتگاه استفاده میشود و قسمت بالایی که تقریبا بهشکل دایرهای تبدیل میشود، به ادارات اختصاص دارد؛ جایی که افراد در آنجا کار میکنند و باید تمرکز خود را روی کارشان قرار دهند، نه مناظر اطراف! مرکز خرید مورد نظر نه تنها مکانی برای خرید لوازم مختلف است، بلکه می توانید در آن از بخش های تفریحی هم استفاده کنید. گشت و گذار در حیاط موزه: حیاط موزه دبی میزبان قایق های مورد استفاده برای شکار مروارید می باشد. مسافران تور دبی در این شهر به تفریحی و خوشگذرانی می پردازند و از امکانات تفریحی و سرگرمی که وجود دارد لذت می برند.

روم سرویس، استخر سرپوشیده، استخر مناسب کودکان، سونا، جکوزی، باشگاه بدنسازی و مربی شخصی، پخش رویدادهای ورزشی مهم، اجرای زنده موسیقی، تور یا کلاس های آشنایی با فرهنگ محلی و … سلام ببخشید الان توی تور عصر ابن بطوطه هست؟ دور و برش هم کلی کافه و رستوران هست. مرکز خرید دبی مال 1300 فروشگاه و در حدود 200 رستوران و کافه دارد. سرزمین بازی، کافه کورت، خان مرجان و برنامهی رقص نور و صدا از قسمتهای هیجان انگیز این مجموعه محسوب میشود، چرا که سرزمین بازی وافی مال به تماماً از چوب ساخته شده است که در هیچ جای دیگر نمونهی آن را نخواهید. علاوه بر تجربه سقوط از ارتفاع زیاد، قسمت هیجان انگیز آن، زمانی است که از یک آکواریوم پر از کوسه عبور کنید. این رستوران با منوهای نوآورانه و استفاده از بهترین مواد اولیه و ۲۰ سال تجربه سرآشپز «جروم لاگارد» (Jerome Lagarde)، وعده غذایی بهیادماندنی را برایتان تضمین میکند. بی شک استفاده از بهترین مواد نیز در این کیفیت تاثیر دارد. استخرهای برج در طبقات ۴۳ و ۷۶ قرار دارند.منبع عکس: سایت burjkhalifa.aeتعداد طبقات بهحدی زیاد است که از طبقه همکف تا طبقه ۱۶۰ درمجموع ۲,۹۰۹ پله وجود دارد. این آکواریوم در طبقه همکف دبی مال قرار دارد.برج پارک: برج پارک در کنار اپرای دبی و نزدیکی برج خلیفه قرار دارد و طراحی آن بر اساس گیاهی بیابانی به نام «هایمنوکالیس» است و تمام نردهها، نیمکتها و تابلوها تصاویری از برج خلیفه و گل مذکور را نشان میدهند.

ساخت پیست اسکی دبی با توجه به هوای گرم و بیابانی دبی، یکی از اقدامات سخت و هیجان انگیز بود که توجه گردشگران بسیاری از سرتاسر دنیا را به خود جلب کرد. در این قسمت به چندین بخش دسترسی خواهید داشت: Dabangg صحنه های دراماتیک، اکشن و هیجان انگیز فیلم هستند تا با شخصیت های بد داستان مبارزه کنید. ۱- Crossroads: اجراهای موسیقی و رقص این قسمت شما را به عصر طلایی فیلم های بالیوودی می برند و با رقص های پر شور خیابانی، دنیایی از شادی را برایتان خلق می می کنند. دبی به خاطر سواحل زیبایش و صحراهای طلایی اسرارآمیزش گردشگران بسیاری را در طول سال جذب می کند. این شرکت بهعنوان یکی از بزرگترین توسعهدهندههای املاک در امارات متحده عربی، توسعه بسیاری از آسمانخراشهای دبی را در دست داشته است و اکنون روی بلندترین سازه بعدی جهان موسوم به «برج کریک دبی» کار میکند. مسابقه اسبدوانی دبی با جایزه یک میلیون دلاری یکی از تفریحات دبی است که سالانه علاقهمندان این ورزش را از سراسر جهان دور هم جمع میکند. فضای این نمایشگاه با چراغهای نئون بسیار نورانی و درخشان است و گردشگرانی که در این مکان هستند به معنای واقعی کلمه سفری به دور دنیا دارند. در هر رده سنی که باشید چه بزرگسال و چه کودم به راحتی می توانید از امکاناتی که در این مجموعه وجود دارند استفاده نمایید و نهایت لذت را از بازه زمانی حضورتان ببرید. این مجموعه 250 هزار مترمربع است و در آن 25 نوع سرسره متفاوت وجود دارد. به عبارتی میتوان گفت غذاهایی متناسب با هر نوع ذائقهای را میتوان در مجموعه این رستوران را سفارش داد. یکی دیگر از بازی های گران قیمت در این مجموعه Honolo-Loop نام دارد.این بازی که دارای ظرفیت 20 نفره است شما را در ارتفاع 63 متری بالا برده و در این ارتفاع می چرخاند.

سرسره های این پارک یکی از بهترین سرگرمیهای آن است و شدت هیجان و شادی بی نظیر آن را در کم تر مکان تفریحی می توان تجربه کرد. شاید تصور اینکه در دل شهر دبی خیابان های اصیل هندی را ببینید، باورنکردنی باشد اما اینجا می توانید از طریق تونل ۳ بعدی به رئیس مافیا Don بپیوندید و هیجان بزرگی را تجربه کنید و در پایان برای بازسازی صحنه موزیکال فیلم های هندی سوارِ قطارهای رمانتیک هندی در “Mumbai Chowk” شوید. برای خرید در یکی از لوکس ترین مرکز خرید های دبی حتما باید پول زیادی خرج کنید ولی حتی اگر قصد خرید هم ندارید به دبی مال سر بزنید، چون حتی گشت زدن در این مرکز خرید هم هیجان انگیزه ! این مرکز خرید با 430 فروشگاه و انواع سرگرمیهای خلاقانه یکی بهترین گزینههای خرید ارزان در دبی است. عکاس: ناشناسدبی مال: این مرکز خرید با بیش از ۲۰۰ رستوران و کافه، ۱۳۰۰ فروشگاه و حدود ۸۰ میلیون بازدیدکننده سالانه، یکی از برجستهترین مراکز خرید دبی است. اسکی دبی در مجموعه امارات مال، یکی از بزرگترین مراکز خرید دنیا واقع گردیده است. سوق دبی مال، در طبقه همکف قرار گرفته است. یکی از نمونههای آن هم رستوران مدیترانهای آرمانی است که رد طبقه همکف برج قرار گرفته است. دبی مال با مساحت ۱,۲۰۷,۲۳۹ متر مربع که حدود ۵۰ زمین فوتبال را پوشش میدهد، بهعنوان یکی از بزرگترین مراکز خرید جهان شناخته میشود. در کنار کوه برفی، پارک برفی قرار گرفته است که دارای محوطه بازی به مساحت 3000 هزار متر مربع می باشد و از برج های مخصوص بالا رفتن، سورتمه و Ice surrender، تئاتر سه بعدی، سرسره و اسنوبال شوتینگ، تشکیل شده است.

همچنین دکل ارتباطات تلویزیونی و رادیویی در سال ۲۰۰۷ به برج افزوده شد.منبع عکس: سایت som.comبرج خلیفه که از بتن مسلح و روکش شیشهای ساخته شده، از سه عنصر تشکیل شده است که در اطراف یک هسته مرکزی قرار گرفتهاند. هر بال Y شامل هسته بتنی با عملکرد بالا و ستونهای محیطی میشود که از طریق یک هسته مرکزی ۶ ضلعی، سایر بالها را تقویت میکند. دیوارهای راهرو از هسته مرکزی تا نزدیک انتهای هر بال امتداد مییابند و به دیوار ضخیمی ختم میشوند. به این ترتیب، معماری منحصربهفردی به وجود آمد که علاوه بر زیبایی، در دفع فشارهای جانبی ناشی از وزش باد موثر عمل میکند.بهطور کلی، هندسه دقیقی در برج اعمال شده است تا همه عناصر ستون و هسته مرکزی را تراز میکند. سوئیت منحصربهفردی با ۳۹۰ متر مربع مساحت در طبقه ۳۹ وجود دارد که شخصا توسط جورجو آرمانی طراحی شده است. کوچکترین سوئیت ۱۶۹ متر مربع و بزرگترین آن ۷۸۰ متر مربع میباشد. با رفتن به این پارک آبی همانگونه که می توانید متوجه شوید به صورت یخ زده مانند و سفید میباشد و بسیار زیبا می باشد. مهندسان با ایجاد ۳۳ حفره عمیق، به بررسی ویژگیهای زمین محل احداث برج خلیفه پرداختند و متوجه شدند که زمین برج از ماسهسنگ، لایسنگ و سنگ گچ تشکیل شده است.در نهایت فونداسیون ساختمان با ۵۰ متر عمق زده شد و ساخت برج با قرارگیری ۱۹۲ شمع با قطر ۱٫۵ متر در زمین ادامه یافت. منار مخروطی نهتنها برج خلیفه را بهعنوان بلندترین سازه جهان مطرح کرد؛ بلکه بخشی جداییناپذیر از طراحی کلی برج است که برج را تکمیل میکند. ضمن اینکه هرچه ارتفاع بیشتر میشود، شدت وزش باد افزایش مییابد که کار را خطرناک میکند. این سازه ابتدا از روی یک سطح صاف بالا میرود و سپس در هر طرح مارپیچی، عقبنشینیهایی دارد که باعث میشود، حجم برج بهتدریج کاهش یابد.

پیست اسکی دبی با ۵ مسیر اسکی به طول ۴۰۰ متر که نقطه شروع و پایانش به اندازه یک ساختمان ۲۰ طبقه ارتفاع دارد. با وجودی که این برج ۸۲۸ متری، ۲۴ هزار پنجره دارد؛ تمیزکردن شیشههای آن فقط برعهده تیمی ۳۶ نفره است.عکاس: ناشناستست باد: تاثیر دودکش، پدیدهای است که روی طراحی سازههای بسیار بلند اثر میگذارد و بهخاطر تغییر فشار و دما در ارتفاع رخ میدهد. این تستها طیف گستردهای از آزمایشهای اولیه برای تعیین هوای بادی دبی تا مدلهای بزرگ تحلیل سازهای، تستهای فشار نما، تجزیه و تحلیل خرداقلیمی اثرات در تراسها و اطراف پایه برج را در بر میگرفت.آثار هنری: بیش از ۱۰۰۰ اثر هنری از هنرمندان برجسته خاورمیانه و بینالمللی در برج خلیفه و اطراف بلوار محمد بن راشد را آراستهاند. تعداد زیادی از آثار هنری هنرمندان جهان در این ساختمان گردآوری شده است. شرکت عمار بسیاری از آثار هنری را بهطور خاص برای ادای احترام به روح هماهنگی جهانی سفارش داده بود. آنها در شرایط خطرناکی کار میکردند که باعث مرگومیر و جراحت بسیاری از آنها شد.عکاس: ناشناسهر سال نمایش آتشبازی یا نمایش لیزری در برج خلیفه در شب سال نو برگزار میشود که هزاران نفر را جذب میکند؛ ضمن اینکه میلیونها نفر همزمان بهصورت آنلاین به تماشای آن مینشینند.

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 152
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 21
 • آی پی دیروز : 27
 • بازدید امروز : 70
 • باردید دیروز : 267
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 4
 • بازدید هفته : 740
 • بازدید ماه : 70
 • بازدید سال : 16,883
 • بازدید کلی : 74,469